Kokybiškos trinkelės ir kur jas įsigyti

Šiuo metu yra nemažai trinkelių gamintojų - ir stambių įmonių, ir smulkesnių gamintojų, kurie siūlo iš tiesų didelį betoninių gaminių pasirinkimą. Mes siūlome rinktis sertifikuotus gamintojus, kurių produkcija atitinka atsparumo šalčiui, dilimo, slydimo, vandens įgėrimo ir t.t., standartams. Praktika rodo, kad tokių įmonių produkcija yra gerokai ilgaamžiškesnė. Įsigyjant nesertifikuotą produkciją, sutaupyti keli eurai po kelerių metų tikrai neatrodys labai protingas sprendimas.

Siūlome vieną paprastą testą sužinoti ar trinkelėms gaminti buvo naudojamos tinkamos medžiagos ir įrengimai: pardavėjo paprašykite parodyti perpjautą trinkelę ir pamatysite trinkelės sudėtį, sužinosite ar gamybai naudojama skalda (kas yra ilgaamžiškumo garantas), ar pjūvio vietoje nėra oro tarpų, ištrupėjimų ir panašiai. Gerai sutankinta trinkelė netrupės ir nesimatys jokių oro tarpų. Praktikoje yra tekę matyti betonines trinkelės, kurias perpjovus matyti visokios šiukšlės - medienos likučiai, plastiko gabaliukai, stiklo šukės ir panašiai. Pjaustant tokias trinkeles, jos trupa, o suklojus ir tankinant vibro plokštėmis, tenka apie trečdalį ploto išimti ir keisti kitomis trinkelėmis. Atliekant trinkelių klojimą tokiomis trinkelėmis, paprastai už darbus skaičiuojama daug daugiau pinigėlių, nes darbo būna vos ne dvigubai daugiau.

Taigi apibendrinant galima pritaikyti seną taisyklę - skūpas (liet. šykštus) moka du kartus. Kaip tai viskas atrodo: nuperkate trinkeles 1 euru pigiau už m2, sumokate trečdaliu daugiau už trinkelių klojimą, tarkim kokius 2-3 eurus už m2. Garantijos su tokiomis trinkelėmis save gerbiantys trinkelių klojėjai neduos (nebent tokie, kurių telefono numerį radote ant stulpo prie kapinių), tad po kelių metų jums tos trinkelės kieme pradės gabalais trupėti, kol jūs neapsikentęs, vėl pirksite naujas trinkeles (tačiau dabar, spėju, pirksite iš patikimų gamintojų), tada kviesitės trinkelių klojėjus, kurie vėl paims už visus darbus pilnai (nesvarbu kad jums atrodo vieni niekai pakeisti trinkeles naujomis, bet realiai darbą reikia daryti visą iš naujo). Jūs piktinsitės ir spjovę į trinkelių klojėjus, kviesitės kaimyną ir bandysite savo jėgomis pakeisti senas trinkeles naujomis. Bet jūs gi ne profesionalai ir dar dienai neįpusėjus jausitės mirtinai pavargę. Ir tada su kaimynu nuspręsite truputėlį atsigaivinti...Na ir užbėgant įvykiams už akių viskas baigsis pragertomis santaupomis ir kepenimis, parduotomis už pusę kainos naujomis trinkelėmis ir pabėgusia žmona 🙂

Atmetus sarkazmą, mes siūlome pasidomėti šių įmonių produkcija:

Betoninės trinkelės:

www.kaunoperdanga.lt

www.kaunogelzbetonis.lt

Klinkerinės trinkelės:

www.lemora.lt

www.klinkerland.lt

Natūralaus akmens trinkelės:

www.granitas.lt

Skambinti