Trinkelių kraštinės įtvirtinimas

Kraštinės įtvirtinimas atliekant trinkeliu klojimo darbus

Atliekant trinkelių klojimo darbus, susiduriama su kraštinės eilės įtvirtinimu. Trinkelių kraštinę įtvirtinti galima trimis būdais: plastikiniu bortu, betoniniu borteliu arba kraštinės betonavimu.

Praktiškas sprendimas trinkelių kraštinių įtvirtinimui, nenaudojant betono ir jo gaminių – plastikinis bortas. Trinkelių kraštinė įtvirtinama greitai ir tvirtai, plastikinis bortas užpilamas juodžemiu ir vėliau, suaugus vejai, paties bortelio nematyti. Didelis pliusas dar ir tai, kad tai yra pigiau, nei tradicinis betoninis bortelis. Pats plastikinis bortelis kainuoja truputį brangiau, bet jo montavimas greitas ir pigus. Betoninio bortelio kaina mažesnė, bet jo statymas gerokai brangesnis. Taigi kainoje nugali plastikinis bortelis. Dar vienas plastikinio bortelio privalumas – galimybė įtvirtinti gražius vingius, apskritimus ir t.t. Betoniniais borteliais taip gražiai to padaryti neįmanoma.

Beje, remiantis mūsų patirtimi, dažniausiai pasirenkamas trečias variantas, nes jis yra pigiausias – trinkelių kraštinės įbetonavimas. Kraštinė trinkelių eilė iki pusės krašto betonuojama įgilinant kelis centimetrus. Vėliau užpilamas juodžemis, suauga veja ir matosi tik trinkelės ir veja. Tokiu būdu, kaip ir plastikiniais borteliais, galima įtvirtinti gražius vingius, posūkius ir t.t.

Comments are closed.

Skambinti